אורי הייטנר הוא גזען אשכנזי וצורר

בעבר כתבתי פוסטים על דמויות שוליות מהימין כמו נעמן כהן  שמפרסמים בעיתון האלקטרוני של אהוד בן עזר "חדשות בן עזר" . משום שהכותבים הימניים ב"חדשות בן עזר" הם הרבה לאחר גיל הפרישה ואינם בעלי השפעה מחקתי את הפוסטים שכתבתי אודותם כדי לא להציף את הבלוג.

אורי הייטנר הוא מקרה שונה .

אורי הייטנר עמד בראש "מרכז יובלים לתרבות יהודית" שבמכללת תל חי במשך ארבע שנים ,אורי הייטנר פועל גם ב"מכון לאיסטרטגיה ציונית".

הספור התחיל עם הספין השחוק והחבוט של הפיצויים ליהודי ערב ,ואני סיפרתי על הבלוף שכולם מכירים היטב.

שאול סלע (האתר שלי) , 15:44 2/2/2014:

[..]יהודה שנהב בהעוקץ
בשלוש השנים האחרונות אנו עדים לקמפיין אינטנסיבי שמטרתו השגת הכרה, פוליטית ומשפטית, ביהודים-הערבים כ"פליטים". הקמפיין מבקש ליצור בדעת הקהל אנלוגיה בין הפליטים הפלסטינים לבין המזרחים שהגיעו לישראל בשנות החמישים והששים, ולהציג את שתי האוכלוסיות כקורבנות של מלחמת 1948. משרד החוץ הישראלי, בהובלתו של דני איילון, עוסק באינטנסיביות באיסוף עדויות שיקזזו (כמו בתרגיל באלגברה) את עדויות הפליטים הפלסטינים על גירוש, ביזה והרג.[..]

שאול סלע (האתר שלי) , 15:48 2/2/2014:

השוד המושלם

שאול סלע // 16.09.12 11:53

על התרמית שביצירת הזיקה בין החרמת רכושם של יהודי עיראק שנתיים וחצי לאחר שהוחרם הרכוש הפלסטיני כתב יהודה שנהב במאמרו השוד המושלם . יהודי עיראק היו אזרחים עיראקים כאשר התרחשה הנכבה הפלסטינית , והפלסטינים שהו במחנות הפליטים חסרי נתינות כאשר הו
חרם רכושם של יהודי עיראק. עובדה חמורה נוספת היא שימוש בתרוץ של החרמת יהודי עיראק כדי לתת במתנה את הרכוש הפלסטיני לאשכנזים. בן דרור ימיני הוא מהדוחפים הנמרצים של הספין על "קיזוז רכוש" שמשמעותו מתנות לאשכנזים על חשבון סבל של יהודים עיראקים.

כמי שלא רואה בפלסטינים את האשמים במעשיה של ממשלת עיראק, חשוב גם להזכיר שיהודי עיראק ששהו בעיראק במלחמת 48 לא אחראים למעשיה של ממשלת ישראל. משמעות המושג של "קיזוז רכוש" היא הפיכת התנועה הציונית לגורם מסכסך בין יהודי עיראק לבין הפלסטינים הערבים.

ואז באה תשובה של אורי הייטנר

אורי הייטנר (האתר שלי) , 22:36 2/2/2014:
שנהב הוא אנטי ישראלי עלוב, ואין לוקחים ראיה משכמותו. מדינות ערב התנפלו על יהודי ערב מתוך אנטישמיות צרופה, ועליהם לפצותם. ישראל אינה צריכה לשלם ולו אגורה שחוקה על תוצאות התוקפנות הרצחנית נגדה ביום הקמתה. 

ותגובתי שהוציאה את הגזען הצורר אורי הייטנר מהארון

שאול סלע , 01:20 3/2/2014:

הפשעים כנגדי ובני משפחתי שצרובים בתודעתי הם של אשכנזים ולא של ערבים. בניגוד למשה גרנות אורי הייטנר לא טוען את טענותיו של משה גרנות שהמזרחים הביאו את נחשלותם ממקום בו הקהילה היהודית בבגדד הקימה בית חולים ב 1909.

יונתן מקוב והזמורות היבשות
תימני כנרת

ואז באה תגובת המחץ של אורי הייטנר
אורי הייטנר (האתר שלי) , 01:32 3/2/2014:
בסדר, הבנו שאתה חסיד שוטה של המסית האנטי ישראלי הנ"ל.

עד כאן על ה"דיאלוג":

 גם כאשר אורי הייטנר מכיר בכך שהיתה אפלייה ממוסדת הוא עושה זאת כתשלום מס שפתיים משום שהוא יודע שהכחשת הדיכוי תזיק יותר מאשר תועיל.כאשר מוצגים בפניו הוכחות פרטניות ליחס הנוראי הזוועתי שקיבלו המזרחים מהאשכנזים כאשר המזרחים היגרו לכאן אורי הייטנר פונה  להטלת רפש בפעילים מזרחים

אורי הייטנר לא יודע  ש"יהודי ערב" שהוא כל כך דואג להם נתקעו  במעברות והטוריות למשך שנים בעוד שהאשכנזים יצאו מהר מאוד מהמעברות אם הם בכלל הגיעו למעברות. אורי הייטנר גם לא זוכר שהמהגרים האשכנזיים מברה"מ בסוף שנות הששים תחילת שנות ה 70 קיבלו דירות חינם במרכז הארץ ומכוניות חינם, בעוד שהיהודים המזרחים שהגיעו ממרוקו שהמרוקאים היו תקועים בעיירות הדיכוי,הניחשול והקיפוח בפריפריה . אורי הייטנר גם לא ער להשכלה העלובה שקיבלו המזרחים ,ולחסימת אמצעי השידור בפני יוצרים מזרחים.

בגלל מה שאורי הייטנר לא יודע ,לא זוכר ולא רוצה לדעת הוא לא מבין שפעילותה המזוייפת של המדינה "למען יהודי ערב" היא יריקה בפניהם.

בנוגע לטענה של אורי הייטנר שאין לוקחים ראיה מיהודה שנהב או שאורי הייטנר אומר בלשונו "אין לוקחים ראיה משכמותו"

לאורי הייטנר ולמימסד האשכנזי היה ,יש ויהיה אינטרס לטשטש ולהעלים את הראיות שנוגעות לפשעי הציונות האשכנזית שבוצעו כלפי מזרחים. תקוה לוי,אלי חמו,נעים חלסצ'י,גדעון גלעדי זכרם לברכה ו סמי שטרית,אלה שוחט ויהודה שנהב יבל"א הם  הקטר שהניע את הרכבת של תיעוד הפשעים שביצעה הציונות האשכנזית כנגד מזרחים. הם היו בודדים ביציאתם נגד הסביבה שלהם ובטח נגד המימסד הציוני האשכנזי, אבל הם נתנו את ההשראה לעידית פנחס ולד"ר אסתר מאיר גליצנשטיין לתעד את מאבקם של המזרחים בכתובים במחקרים אמינים ורציניים במסגרת מוסדות שפועלים במימונה של מדינת ישראל.
(יד יצחק בן צבי הוא מכון שפועל באופן עצמאי ועל פי חוק)

 

דברים מענינים של זאב צחור

[..]אורי
הלאומיות היא תופעה היסטורית חדשה (יחסית).
שורשה בנצרות הלותרנית. היא זרה לבודהיזם ולאסלם. ההגמוניה האירופוצנטרית של היהודים האשכנזיים הושפעה מהנצרות ומכאן הלאומיות (המאוחרת) שלנו.
החשיבה שרוח המערב (הנצרות) היא הדרך האוניברסלית הנכונה היא סוג של אימפריאליזם אידאולוגי.[..]

 

השימוש במילים גלותיים מביאים את גזענותו של הייטנר לשיא ראה תשובתו לשאול סלע

 

שאול סלע מאיר שלו השתמש במילים "היחסים בין העדות" ,אין יחסים בין עדות יש יחסים בין אנשים.

 

אורי הייטנר
אורי הייטנר מי שמנסים להנציח את העדתיות, מנסים להנציח יחסים בין עדות. לא יחסים טובים.

 

שאול סלע

שאול סלע רועי חסן ,שלומי חתוכה ,אמנון לוי ועדי קיסר לא קיבלו את השראתם ממירי רגב.

http://alllies.org/blog/archives/43343#.WLlWMTuGPIU

אַל תִּתְגַּיֵּסזֶה הַמֶּרֶדגַּם כָּכָהלֹא תַּשִּׂיג דָּבָרכָּל הַהַבְטָחוֹתשְׁמוּרוֹת לַלְּבָנִיםוְכָל הַהֲנָחוֹתמֻבְטָחוֹת…
ALLLIES.ORG

 

אורי הייטנר
אורי הייטנרעסקני הגלותיות מתחלקים לשניים: עסקני הגלותיות בפוליטיקה ועסקני הגלותיות בשירה.

 

 

תגים:

10 תגובות to “אורי הייטנר הוא גזען אשכנזי וצורר”

 1. shaultweig Says:

  לפני עשור ויותר היו פעילים מזרחים רדיקלים שניסו לגמד ולהנמיך את הטיעונים בדבר הסבל של היהודים יוצאי ערב בארצות מוצאם.אנשים הבינו שטיעונים כאלה גם לא נכונים וגם מזיקים ,ואכן לשמחתי כבר לא נשמעים יותר טיעונים שמשחקים לידיהם של אשכנזים.

  באמצע אוקטובר הופיע בהארץ מאמר פרי עטו של עדי שורץ שכותרתו

  "האם יהודים ומוסלמים אכן חיו בהרמוניה בארצות האסלאם"

  לפי הארץ "עדי שורץ הוא עיתונאי וחוקר עצמאי, המתמחה ביהודי ארצות ערב".

  המאמר נכתב בעקבות ספרו של מרטין גילברט ומנסה להתמודד עם טענות שאף אחד כבר לא טוען אותם. בכל זאת יש במאמר אנקדוטה משעשעת בה 400 או 500 הופכים למליון, ועובדה חשובה על האסימון שתקוע בראש של האשכנזים ועדיין לא נפל.

  [..]אך גם חלקה של החברה האזרחית והאליטות האינטלקטואלית והתקשורתית בדחיקת עניינם של יהודי ארצות ערב ראוי לאזכור. קשה להיזכר בכתבות או במאמרים רבים בנושא (יוצא דופן הוא בן דרור ימיני ב"מעריב"). אין אינטלקטואל בולט שמשמיע את קולו בעניין זה. גם שורה ארוכה של אינטלקטואלים מזרחים שקמו בישראל בדור האחרון (דוגמת יוסי יונה, יהודה שנהב ויוסי דהאן) מבכרים לעסוק באפליית הממסד האשכנזי כלפי דור הוריהם, ובדרך כלל אינם כותבים על שאירע לדור ההורים בארצות המוצא שלהם.[..]

  אתם מבינים אין פעילים מזרחים שמשתפים פעולה עם הנסיון להסיט את הדיון מפשעי הציונים כלפי המזרחים להיסטוריוגרפיה של היהודים בארצות מוצאם.

  חוץ כמובן מבן דרור ימיני

  ביומיים האחרונים נכנסתי לעימות עם אורי הייטנר בבלוג שלו. אורי הייטנר עמד 4 שנים בראש "מרכז יובלים לתרבות יהודית" במכללת תל חי. הוא כנראה "איש חינוך" ומועסק גם על ידי "המכון לאיסטרטגיה ציונית".הרשימות שלו ארוכות טרחניות ומשעממות ובדרך כלל לא זוכות לתגובות.

  אורי הייטנר חזר על השגיאה שעשו בעבר פעילים מזרחים ,והרים להנחתה כאשר כתב את הדברים הבאים.

  " מדינות ערב התנפלו על יהודי ערב מתוך אנטישמיות צרופה"

  וזה נתן לי את ההזדמנות לכתוב על הקיר שלו

  "הפשעים כנגדי ובני משפחתי שצרובים בתודעתי הם של אשכנזים ולא של ערבים. "

  בהתכתשויות עם אורי הייטנר טענתי שבין אם הייטנר התכוון ובין אם לא, דבריו נגד יהודה שנהב נובעים מכך שטענותיהם של שנהב והקשת המזרחית על אפליה/דיכוי/ניחשול של מזרחים מבוססות על עובדות מוצקות.

  עובדות שמוזכרות גם בסיפרה של אניטה שפירא "ככל עם ועם",עובדות שהוכחשו ומוכחשות ע"י אשכנזים כמו הייטנר,אהוד בן עזר,משה גרנות.

  לאחרונה יצא לאקרנים הסרט "מפריח היונים" על פי הרומן של אלי עמיר. אני מצרף ציטוט מתוך ביקורת בידיעות אחרונות על הסרט. הציטוט אינו היסטוריוגרפיה ואינו מאמר אקדמי, הוא רק דוגמית לגזענותו של הייטנר שמטה בד"כ את הדיונים על גזענות של אשכנזים כנגד מזרחים, לכיוון הערבים.

  "כשראיתי את הסרט בפעם הראשונה,ישר נזכרתי בסבתא שלי ,יפה. שתמיד היתה מספרת לנו על החיים בבגדאד.".אומרת גם אורית גנדלמן מרמת גן,שגם היא כבר הספיקה לחזור לצפיה נוספת. "היא נפטרה בגיל 102 ועד יומה האחרון דיברה על עיראק- על האוכל הטוב,התמרים הבשרניים,החיים הטובים עם השכנים. הלכנו כל המשפחה יחד: האחים,הילדים,המחותנים,הנכדים.אחותי ישבה באולם וכתבנ את כל הביטויים שמוזכרים בסרט כי זה הזכיר לה את סבתא. בפעם השניה הלכתי לראות את הסרט כי הרגשתי שבאמצעותו אני נפגשת שוב עם סבתא שלי."

  [..]התנגדות לציונות, סותרת באופן מהותי את הלקח האוניברסלי של השואה. התנגדות לציונות, משמעה התנגדות למימוש זכות ההגדרה העצמית, המוכרת כזכות טבעית של כל עם, אך ורק מן העם היהודי. וכדי להצדיק את האפליה הזאת, צצות ומופצות תאוריות השוללות את עצם קיומו של העם היהודי, המציגות את היהדות כדת בלבד, המדברות על העם היהודי כ"לאום מומצא". המסע הזה הוא מסע אנטישמי מובהק, היפוכו המוחלט של המסר האוניברסלי של השואה, השולל גזענות ושנאת זרים. [..]

  (ציטוט מהבלוג של הייטנר)

  בעיתון האינטרנטי "חדשות בן עזר" פרץ ויכוח בין שני ברי פלוגתא אם המונח יהודי-ערבי בו משתמש פרופ שנהב מדבר על יהודים שלאומיותם ערבית ודתם יהודית ,או שהמונח מתייחס ליהודים שלאומיותם יהודית ותרבותם ערבית. (שיוכם של היהודים ללאום יהודי נעשתה ע"י הכותב השני ב"חדשות בן עזר")

  במאה השנים האחרונות הן היהודים והן הערבים לחמו על לאומיות (ערבית או יהודית). הגשמתה של הלאומיות הערבית הפכה לסיוט עבור חלק מהערבים ,סיוט שמתבטא במאות אלפי הרוגים במלחמות אזרחים בעיראק ,לבנון וסוריה ואלה לא כל הנתונים. גם הלאומיות היהודית הגשימה את עצמה בצורה כזאת שקנתה לה שונאים בין יהודים.

  יהודי מזרחי יכול למצוא את הנימוקים לסלידה מלאומיות יהודית,אולם מי שגדל על אום כולתום וראה את ghawar al toshi בתחנות הערביות בהם צפו הוריו.

  מחמוד דרויש יחד עם מרסל חליף ואחרים יצר תרבות שבה יהודי מזרחי יכול למצוא את עצמו.

  שלוש הערות

  1. בספרו של דוד שחר "יום הרוזנת" מסופר שבטקס הכתרתו של הרב עוזיאל המנצח על המקהלה היה אהרון עזרא. שחר מספר לנו שקולו של אהרון עזרא הדהד מתקליטים של בעלי עסק ערבים בעיר העתיקה

  2. מומלץ לקרוא את מאמרו של פרופ ליבוביץ' "דרך הלאומניות אל החייתיות"

  3. אהוד בן עזר כתב בעבר ספר מאוד חשוב ששמו "אין שאננים בציון". לעת זקנתו תמך באהוד אולמרט ומשה קצב לאחר הרשעתם

  שהוא במה להפצת גזענות ושטנה נגד ערבים,מוסלמים

 2. shaultweig Says:

  תגוכה של אורי הייטנר בבלוג שלו

  [..]כלי תקשורת שלעגו לאזכור הפוגרומים ביהודי ערב ולדרישת הפיצויים ממדינות ערב, פתאום החלו לקדם את הרעיון, ברגע שהתברר שהוא חלק מתכנית קרי.

  * אבל עצם הדרישה הזאת מעוררת את מיצי הקיבה של אנטי ציונים מסוגו של פרופ' יהודה שנהב. הנ"ל כותב שהציונים מנצלים ניצול ציני את החרמת רכושם של "היהודים הערבים" על מנת להצדיק את שוד הפלשתינאים שנועד לחלק את רכושם לאשכנזים. שאול סלע, אחד מחסידיו השוטים של המסית האנטי ציוני הנ"ל, כתב בתגובה לצרור הערותיי הקודם, בו התייחסתי לנושא, שאת הפשעים נגד משפחתו ה"עיראקית" לא בצעו ערבים אלא אשכנזים. הנ"ל מתגעגע כנראה, לראשיד עלי אל כילאני, ראש ממשלת עיראק ושותפם של הנאצים ושל המופתי חאג' אמין אל חוסייני, שההסתה שלו הביאה לפרהוד – הפוגרום נגד יהודי עיראק. שם היה טוב למשפחתו של סלע, לא כמו "אצל האשכנזים". כעת, לא נותר אלא להעסיק את האנשים הללו כמורים לאזרחות ולמחשבת ישראל במערכת החינוך הישראלית.

  * על שנהב שמעתי, אך מיהו אותו סלע, שעד תגובתו, לא נתקלתי בו? מסתבר שהנ"ל מפעיל אתר הסתה אוטו אנטישמי גזעני, שכותרתו "המאבק המזרחי". כותרת המשנה שלו: "הציונות האשכנזית, אֵם לזנות ולתועבות הארץ". אגב, כאשר הוא אומר "הציונות האשכנזית", אין כוונתו – לעומת ציונות אחרת, נניח הציונות המזרחית. כלומר, הציונות היא אשכנזית. והאתר שלו מסית ומדיח נגד האשכנזים. ומיהם האשכנזים? לא בני העם היהודי יוצאי תפוצות אשכנז, כי את דעתו על העם היהודי, ניתן להסיק מהמוטו של אתר התועבה: "אין עובדה אחת שמוכיחה את קיומו של העם היהודי". השבוע הוא יצא בכותרת מסיתה: "אורי הייטנר גזען אשכנזי וצורר". נו, יש מתאים ממנו להיות מורה לאזרחות?

  * ואגב, בלי קשר להסתה של האוטו-אנטישמי הזה, אני כלל לא אשכנזי. כל החלוקה לאשכנזים ומזרחים אנכרוניסטית. אני יהודי, ציוני ישראלי, יליד הארץ. ילדיי הם דור שני של ילידי הארץ מצדי ודור שלישי של ילידי הארץ מצד אמם. הם דור רביעי של ישראלים מצדי ודור חמישי של ישראלים (או ליתר דיוק ארצישראליים) מצד אשתי. אז מה אשכנזי בהם? כמובן שמעניינת אותי ההיסטוריה המשפחתית ובהיסטוריה המשפחתית אבי גדל בעיירה רדאוץ שבבוקובינה. הייתי שם, והתרגשתי להיות שם. אבל האם אני רדאוצי? כמובן שלא. אמי גדלה בעיר רובנו בפולין. היא לא סיפרה דבר עד מותה, ואת עיקר ידיעותיי על רובנו למדתי מספרו המעולה של עמוס עוז "סיפור על אהבה וחושך", שגם הוריו באו מאותו מקום. כן, התרגשתי לקרוא על רובנו בספרו של עוז. אבל האם אני רובנאי? כמובן שלא. ואם איני רדאוצי ואיני רובנאי, למרות שרדאוץ ורובנו משמעותיות להיסטוריה שלי, קל וחומר שאיני "אשכנזי", כי הזיקה שלי ליהדות רוסיה או גרמניה, למשל, אינה שונה מהזיקה שלי ליהדות עיראק או אתיופיה, למשל. אלה ואלה תפוצות הגולה של עמי, ונוצרו בהם נכסי תרבות יהודיים אדירים. הנכסים הללו הם המורשת שלי כיהודי. ה"אשכנזיות" אינה חלק מזהותי ואין לי כל עניין בה.[..]

  אורי הייטנר קולע לדעתו של שלום בוגוסלבסקי

  [..]אז אני אומר תנו לשד לצאת, ונראה מה יקרה. אני, לפחות, מוציא גם את הצ'ורט העדתי הרוסי כדי שיצטרף לחגיגה ולמה, בעצם, שהאשכנזים לא יוציאו את השדים שלהם? הרי מה זה אשכנזים אם לא אנשים שמחקו את זהותם שלהם, אחר כך את של ילדיהם ונכדיהם לטובת איזה כור היתוך גנרי ואחר כך ניסו לעשות את אותו הדבר לגלי ההגירה שהגיעו אחריהם? אולי גם אשכנזים צריכים לנכס לעצמם מחדש את התרבויות שהשאירו מאחור מזמן, במקום להפריע לאחרים לעשות זאת.[..]

  כך כתב הייטנר בפוסט שפירסם בחדשות בן עזר.

  [..]ואגב, בלי קשר להסתה של האוטו-אנטישמי הזה, אני כלל לא אשכנזי. כל החלוקה לאשכנזים ומזרחים אנכרוניסטית. [..]

  המזרחים נוצרו כתוצאה מכך שאשכנזים שהגיעו עד סוף שנות ה 50 הופנו ישירות למבני קבע עם תעסוקה ראויה. אם היו אשכנזים שהגיעו למעברות הם יצאו משם מהר מאוד, מאידך המזרחים נתקעו למשך שנים במעברות עם הטוריות. מ 1955 כאשר התחילו להגיע הפולנים בעליית גומולקה הם הופנו ישר למרכז הארץ עם פתרונות קבע ותעסוקה מכובדת,בעוד שהיהודים שהגיעו מצפון אפריקה הופנו לפריפריה עם תעסוקה פרימיטיבית ולא ראויה. המשכילים שהגיעו מצפון אפריקה לפריפריה לא יכלו למצוא תעסוקה ההולמת את כישוריהם ,כי לא היתה כזאת בפריפריה. כמו שאמר סמי מיכאל "המשותף לי ולתימני הוא הגזען האשכנזי". המזרחים לא נוצרו יש מאין, הם נוצרו בגלל האפליה לטובת האשכנזים שזכו לקליטה מעודנת. הפערים בין מזרחים ואשכנזים חילחלו גם לדור שני ושלישי, ומשום כך המדינה חייבת לתקן את העוולות שהיא גרמה. כמובן שלאשכנזים שרכשו את הפריוילגיות אין ענין לותר עליהם ולתקן את העוולות שנעשו למזרחים ,כי זה יבוא על חשבון האשכנזים. לכן האשכנזים כמו הייטנר "משלמים" למזרחים במילים ריקות מתוכן כמו

  "אחינו הספרדים" (משה גרנות)
  [..]ואגב, בלי קשר להסתה של האוטו-אנטישמי הזה, אני כלל לא אשכנזי. כל החלוקה לאשכנזים ומזרחים אנכרוניסטית. [..] (אורי הייטנר)

  [..] הי, שמח למצוא בלוג ובו התייחסות לספר השירים הזה, שהגיע לידיי היום. חסן משורר טוב וחכם ומוזיקלי ובכלל.
  עליך אני חולק, עם זאת. אם תרשה לי, אתה מתעקש לבנות "תרבות יהודית, ציונית, ישראלית" (מעניין אם בסדר הזה דוקא), אבל לא שואל את רועי חסן אם הוא מרגיש חלק מאותה תרבות. (את מי בעצם אתה כן שואל?)

  וכן, מי קבע "מה זה אשכנזים ומה זה מזרחים והאם הם כאלה או כאלה, ושלא ידעו שהם אמורים לדעת, כי זה פשוט לא חשוב." לרועי חסן יש מקורות מזרחים, מסורות מבית, תרבות עשירה, אבל אתה ממקומך פוטר אותם כלא חשובים. הוא שונא, אבל אתה כובש ומשתיק במחי יד.

  אולי תעשה מקום לאחרים במפעל היהודי. ציוני, ישראלי – אבל לא דמוקרטי – שלך.[..]

  לפוסט המלא של אורי הייטנר

  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=272685

  לפוסט של שלום בוגוסלבסקי

  http://www.hahem.co.il/scissors/

 3. shaultweig Says:

  Shalom Boguslavsky
  כאמור, הוא חושב, אם לפשט את הדברים, שהיהדות היא דת ולא עם. זאת בהחלט טענה פוליטית וכך הוא מציג את זה. אז?

 4. טל דרור Says:

  אדוני הנכבד,

  אתה בהחלט צודק לדעתי שהיה קיפוח של רוב הממסד האשכנזי כלפי יהדות ערב, אבל רבאק!! אנחנו ב 2016 – צא כבר משנות ה-50!!!!!

  המזרחיים בשלטון כבר 20 שנה. הליכוד בשלטון
  כבר משנת 1977 – אני יודע, כי אני אחד מהאשכנזים שהצביע לבגין כי נמאס לי מהגזענות כלפי יהדות ערב. ועד היום שמח שעזרתי למהפך.

  אבל, תעזוב כבר את שיח השנאה הזה!!!
  מה אתה שפטל??!!

  זה מה שאתה רוצה להנחיל לדורות הבאים? שיח של שנאה. אנחנו והם? הם ואנחנו?!

  הגזענות הזו כבר לא קיימת. המזרחיים בשלטון כבר 20 שנה. יש נישואי תערובתבלי סוף. לחבר׳ה צעירים לא מפריע אם החברה או בת הזוג היא תימניה מרוקאית רוסיה או אתיופית. ומי שזה כן מפריע לו שיירשם ל kkk או ללהבה.

  רוב העם שפוי.

  תתרכז בהווה ובעתיד. די כבר!!!

  ואם אתה מתעקש להתרכז במסכנות של יוצאי ערב,
  תהיה לפחות כן עם עצמך:

  1. חלק מיהדות ערב – חלק ממש לא קטן – הראתה שהם לא טובים יותר מהאשכנזים ונתנו בדיוק את אותו ואפילו יחס גרוע יותר ליהודי אתיופיה. ראה מה שהשר כחלון אמר – שהשווה את תנאיהם של יהדות תוניס ומרוקו טריפולי וכו׳ לקייטנה לעומת מה שעוברים יהודי אתיופיה.

  2. הליכוד המזרחי כבר 20 שנה כמעט רצופות בשלטון – ואם הם ממשיכים לבחור באשכנזי שממשיך להרעיב את כולנו ולזרוע שנאה פירוד אי כיבוד הזולת הכפשת השמאל והכפשה ל כל מי שלא בליכוד – ובוחריו בוחרים בו שוב ושוב ושוב. תבדוק אולי מאיפה זה בא. אולי זה מגיע מכל השנאה הזו משנות ה 50 שאתה ושכמותך דואגים לפמפם.

  שנאה שפטלית שרק מבטיחה שביבי ייבחר שוב ושוב וינשיך להרעיב מיליון ילדים כל יום וימשיך להוליך את כולנו בדרך רצופת טרור סכינאות הרוגי תאונות דרכים חיזוק טייקונים מושחתים והחלשת המדינה.

  3. לסיכום!! אין יותר גזענות כלפי מזרחיים היום – יש רק גזענות כלפי האתיופים והלא יהודים במיוחד האפריקאים שבהם.

  צא משנות ה 50׳- די!

  • shaultweig Says:

   הפוסט עוסק באורי הייטנר,אהוד בן עזר,משה גרנות,רפאל גרינצוויג ונעמן כהן שמגלים גזענות כלפי מזרחים

 5. shaultweig Says:

  אורי הייטנר כגזען אשכנזי בזוי ואידיוט מתעלה על עצמו

  [..]המהלך ההיסטורי הגדול של יישוב הנגב והגליל בעולים שהגיעו לישראל בשנות החמישים, הוא הגורם לכך שהנגב והגליל הנם חלק ממדינת ישראל. הגבול היה פרוץ, לא היו גדרות, צה"ל היה קטן וחלש, מסתננים חדרו לישראל מידי יום והמוני פליטים לטשו עיניהם לישראל. אלמלא אותה התיישבות, שום דבר לא היה עוצר את השתלטות הערבים על הנגב והגליל ובלי הנגב והגליל מדינת ישראל לא הייתה מתקיימת.

  העליה הגדולה מבורכת מסיבות רבות: א. היא הצילה את היהודים מהסבל והרדיפות הנוראיות בארצות מוצאם. ב. היא קיבצה גלויות וקוממה את העם היהודי בארצו. ג. היא הבטיחה את הרוב היהודי בישראל. ד. היא יישבה את ארץ ישראל. ה. היא הצילה את הנגב והגליל ולכן – את מדינת ישראל.

  יישוב הגליל והנגב בידי העולים, העניק לאותם עולים, לילדיהם, לנכדיהם ולניניהם את הזכות הגדולה להיות נדבך כה חשוב בהגשמת הציונות ובבניין המדינה; את הגאווה וההוקרה.

  וכל כך חבל שעסקני עדתיות עלובי נפש הופכים את הקערה בסיפורי מסכנות והתבכיינות של "שפכו אותנו מהמשאית" וכו'. כל כך חבל שעסקנים פוליטיים וספרותיים מדכאים את הגאווה ומטפחים תסכול ואומללות, רק כי הקריירה שלהם נבנית מכך.[..]

  • shaultweig Says:

   בניגוד למה שהייטנר מספר לנו על ההצלה מסבל ורדיפות, ד"ר יגאל בן נון שהוא היסטוריון שחוקר את היחסים החשאיים בין מרוקו לישראל אומר דברים מנוגדים לגמרי. תגובה 51 למאמר "הטראומה של עליית הנוער ממרוקו" שכתב יגאל בן נון ופורסם בהארץ.

   [..]
   51
   יהדות מרוקו לא היתה צפוייה לשום סכנה

   יהדות מרוקו לא היתה צפוייה לשום סכנה בהשוואה לכל קהילה יהודית בעולם. לא אני אומר את זה כהיסטוריון לאחר מעשה אלא ראש השליחים עצמו, שלמה יחזקאלי שדיווח אלא זו המסקנה אליה הגיעו ראשי המוסד, הסוכנות וכל הגורמים המטפלים. לא במקרה שלח ראש השליחים במרוקו לממונים עליו דוחות בהם כתב שאין שום צורך בהתארגנות להגנה עצמית ושיהדות מרוקו חייה את תור הזהב שלה אחרי עזיבת הצרפתית ושילוב צעירים יהודים בראש כל משרדי הממשלה כולל הביטחון ובראש חברות ציבוריות וכלכליות רבות. למה לקטוע את זה באופן מלאכותי ולא בצורה הרמונית. יתר על כן גם ההורים אשמים. זה מה שטענו הקצין ימין כנען ודניאל בן סימון. יחד עם זאת אני לא יכול לפתור מאחריות נציגים רשמיים של המדינה שיש להם אחריות ציבורית על פעולותיהם. במקרה זה הם פעלו ברשעות מכיוון שידעו שהם גורמים עוול לילדים ולהוריהם ולא היתה להם שום סיבה מוצדקת לבצע בצורה שיטתית מבצעי ״עליית נוער״. נוער זה לא היה צפוי לשום סכנה ומצבו הבטחוני, כלכלי, תרבותי, חינוכי היה לאין ערוך טוב יותר במרוקו של שנות ה-60 וה-70 מאשר בארץ במיתון ובאבטלה בארץ. יתר על כן השליחים ושולחיהם ידען היטב שבין כה וכה במוקדם או במאוחר כל המשפחות יעזבו בקצב שלהן.

   http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2963919

 6. shaultweig Says:

  ההיסטוריוגרפיה של המזרחים על פי הייטנר

  • shaultweig Says:

   גזענות אנטי מזרחית של הייטנר עטופה בשמן זית זך

   [..] הסיפור הגדול של עליית יהודי ארצות ערב בשנותיה הראשונות של המדינה, טרם זכה להכרה שהוא ראוי לה, כאחת מפסגות המפעל הציוני ואחת ההצלחות הגדולות של מדינת ישראל.
   מבחינת העולים עצמם – הם ניצלו מגלות איומה בקרב עם עוין, שונא, משפיל ומדכא, שבקרבו חיו כבני חסות משוללי זכויות אדם בסיסיות, וזכו להיות אזרחים חופשיים במדינתם הלאומית, במולדתם הלאומית, להגשים את חזון הדורות ולהיות שותפים במעשה הגדול של תקומת ישראל.
   מבחינת המדינה – מדובר בעליה גדולה וברוכה, ליישוב זעיר וחסר יכולת קיום לטווח ארוך, מול אויבים שלטשו עיניהם למדינה ולשטחיה. העליה הגדולה, הן של שורדי השואה מאירופה והן של עולי ארצות ערב, העניקה למדינה הקטנה והצעירה את המסה הקריטית של יכולת קיום. העולים הללו יישבו את הנגב והגליל במאות מושבים חקלאיים ובערי פיתוח, שעיצבו את גבולות הארץ ורק בזכותם הגליל והנגב נותרו בידינו ולא הוצפו במסתננים ופולשים שהיו מנתקים אותם מן המדינה, ובכך גורמים לה לאבד את יכולת הקיום. העולים שיישבו את הנגב והגליל עשו זאת בתנאים קשים וחלוציים, כרוכים בסבל רב, אבל הצילו את עצם קיומה של מדינת ישראל, לא פחות.
   הנהגת המדינה בראשות בן גוריון ראויה להערצה רבתי, על כך שכמדינה שקמה מתוך מלחמה קשה עקב פלישת כל צבאות ערב ביום הקמתה, בניסיון להטביעה בדם; תוך כדי מלחמה ומיד אחריה קלטה מאות אלפי עולים, הכפילה את אוכלוסייתה, הקימה מאות יישובים לאורך הגבולות וסיפקה קורת גג לכל. כדי לאפשר זאת ההנהגה העזה להטיל משטר צנע על כל אזרחי ישראל. כדי לאפשר זאת ההנהגה העזה לשבור את המחסום הרגשי ולחתום על הסכם השילומים עם גרמניה שהציל את כלכלתה מקריסה. קליטת העליה הגדולה היא הצלחה כבירה של המדינה הצעירה. אין ספק שנעשו בה גם טעויות, אך הן בטלות בששים לעומת המעשה הגדול.
   מן הראוי שהחברה הישראלית תעניק לאותם עולים את ההכרה וההוקרה שהם ראויים להן, וטוב עשה השר בנט שהקים את ועדת ביטון ואימץ את מסקנותיה. לא עם כולן אני מסכים, אך היא מנחילה מסר חינוכי ותרבותי חשוב ביותר.
   ומה החלופה למגמה הזאת? החלופה היא הניסיון לשטוף את מוחם של נכדי אותם חלוצים ברעל אנטי ציוני, לספר להם שהם "יהודים ערבים" שהציונים האשכנזים ניצלו אותם מתוך התנשאות גזענית וכפו עליהם להישלח לארץ גזירה לאורך הגבולות המדממים ולהיות אזרחים סוג ג', שואבי עצים וחוטבי מים ובשר תותחים. זה המסר של הסרט התיעודי "סלאח פה זה ארץ ישראל" שזכה לכתבת ענק יחצ"נית, אוהדת ונטולת ביקורת מינימלית בגיליון האחרון של "גלריה". מִחְזוּר ציטוטים מכוערים ולעתים אף גזעניים מחוץ להקשרם ותוך פרשנות מוטה, הוא הכלי לייצור הנראטיב הזה.
   בשנת השבעים למדינת ישראל, יש להצדיע לעליה הגדולה הזו ולתרומתה האדירה למדינת ישראל, לחברה הישראלית, ליישוב ארץ ישראל ולביטחון המדינה.[..]

   וכך מתאר יגאל בן נון את גזענותו של הייטנר שעטופה בשמן זית זך

   [.] "כור היתוך" עליו שהיה סיסמה אופנתית בשנות ה-50 הפך בפועל לסוג של רב-תרבותיות: הוותיקים שלטו בחיי התרבות הגבוהה והותירו לעולים את הגטו של הפולקלור. אחרי שנוצרו ״ערי הפיתוח״ כמעט על בסיס של ארצות המוצא, הממסד יצא מגדרו כדי לטפח עדתיות כתחליף לתרבות. הוא עמל להלל חגיגות עדתיות ולהציגן כתרבות גבוהה, שוות ערך לתרבות הישראלית החדשה. כך זכתה המימונה למעמד מועדף אצל פוליטיקאים. במילים אחרות: ניתן לכם מימונה ממלכתית ונשדר שירים מזרחיים נלעגים ברדיו, ננשק את ידיהם של רבנים מזרחיים ונתייעץ ברבנים עושי כשפים, אבל אנחנו נמשיך לנהל את הפילהרמונית, נקבע את הרפרטואר של הבימה, הקאמרי והאופרה ונשלוט בתכני האקדמיה. אלה טריטוריות בלעדיות לנו. כך שמרו הממסדים על כוחם תוך זריית חול בעיניים. הם יצרו יישובים חד אתניים, על טהרת המהגרים ועיכבו זמן רב את אפשרות התערותם בחברה הכללית.[..]

 7. israebest Says:

  שאול סלע הוא גזען מזרחי וצורר. מעניין למה הוא מתבייש בשם משפחתו הקודם, המזרחי, הערבי? חמה הוא מסתתר? למה הוא רוצה שיחשבושהוא שיכנוזי?

  טפו טפו על המזרחיים הגזענים.
  שהערבים המתקראים יהודים יחזרו למולדתם בארצות ערבים, ויביאו טובה לשני העמים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: